KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13978051
nr 1397 8051
Olle Eriksson
(f. 1939), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad, daterad 1941. Olja på pannå, 60x48, yttermått inklusive ram: 76x65 cm
Olle "Droppen" Eriksson, svensk bildkonstnär född 1939 i Gimåfors, Medelpad.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 17 maj 2021
kl 20:45:31
100 kr
150 kr
250 kr
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
Olle Eriksson
Läs mer om Olle Eriksson