KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13978051

nr 1397 8051

Olle Eriksson

(f. 1939), Sverige

Oljemålning, Kust. Signerad, daterad 1941. Olja på pannå, 60x48, yttermått inklusive ram: 76x65 cm

Olle "Droppen" Eriksson, svensk bildkonstnär född 1939 i Gimåfors, Medelpad.

Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

måndag 17 maj 2021
kl 20:45:31

Olle Eriksson

Läs mer om Olle Eriksson